Upravit stránku
Zdravý dezert z červené řepy

Koláč z červené řepy s tvarohem a Šmakounem

Pro zlepšení nálady jsem pro vás sepsala recept na řepový koláč. Je plný zdravých surovin. Nejen že vám může zlepšit náladu, ale zároveň vám dodá spoustu cenných látek pro posílení imunity. 
Je krásně vláčný a voní po čokoládě, červenou řepu v něm nikdo nepozná.  Věřím, že vám také bude moc chutnat. :-) 
Jablečný štrůdl - fitness varianta bez mouky

Jablečný štrůdl - fitness varianta bez mouky

Mám pro vás recept na štrůdl, který chutná téměř jako klasický štrůdl, ale složením těsta se naprosto liší. Žádné těsto se spoustou mouky a tuku. V tomto receptu žádnou mouku nenajdete a přesto vám nebude vůbec chybět. Nevěříte? Vyzkoušejte! :-) Tento jablečný závin vám neuškodí ani pokud se zrovna v této době snažíte shodit nabraná vánoční kila.

Vánoční perníčky z žitné mouky

Vánoční žitné perníčky

Druhá adventní neděle ve znamení zdobení perníčků. Také máte rádi pečení a zdobení perníčků? Pokud ano a ještě jste se do nich nepustili, uvádím své dva oblíbené recepty, které pečeme u nás doma. Vánoční perníčky z žitné mouky a dýňové perníčky.
Recept na cizrnové cukroví - kuličky na sladko

Recept na cizrnové cukroví - kuličky na sladko

Tyto kuličky jsou dalším důkazem, že luštěniny můžeme využít i do sladkých receptů a zaručuji vám, že cizrnu nikdo nepozná. Tyto kuličky rozhodně budu připravovat i jako vánoční cukroví. Pro jistotu jsem to otestovala už teď. Jedná se opět o jednoduchý a rychlý recept, zvládne ho opravdu každý. Já jsem si na pomoc vzala děti. 
Borůvkový koláč s drobenkou - bez mouky

Borůvkový koláč s drobenkou - bez mouky

Borůvky jsou pro mě velká vzácnost. Mám je strašně ráda nejen pro svou chuť, ale i pro své blahodárné účinky. Mám ráda klasickou metýnku s tvarohem a borůvkami, ale stejně nejradši mám právě tu tvarohovou náplň a borůvky, těsto moc nemusím. Proto jsem se rozhodla, že upeču buchtu přesně tak, jak mě nejvíc chutná - bez těsta a se spoustou náplně. :-) Tím pádem se jedná o skvělý koláč, po kterém rozhodně nepřiberete. :-) Málo energie, spousta bílkovin a zaručeně skvělá chuť. Tak co na ni říkáte? Kdo vyzkouší? 

Nahoru