Upravit stránku
RECEPT: Koprová omáčka zdravá dietní verze

RECEPT: Koprová omáčka zdravá dietní verze

KOPROVÁ OMÁČKA - klasická verze této omáčky, nepatří mezi ideální jídlo pro ty, kdo si hlídají štíhlou linii. 

Chuť kopru buď milujeme nebo úplně nesnášíme. :-) K jaké skupině patříte? Já k té první..., proto jsem se snažila vymyslet variantu, kterou si může dopřát kdokoli. I při redukci váhy. 

Pečená treska s bramborami a salátem

RECEPT: Pečená treska s bramborami a salátem

Tentokrát....Treska s vařeným bramborem a zeleninovým salátem. Protože času není nikdy nazbyt, mám ráda rychlá a jednoduchá jídla. Samozřejmě hlavním kritériem je - CHUŤ. Často se setkávám s názorem, že co je zdravé, není dobré. S tímto já absolutně nesouhlasím. Každé jídlo se dá připravit chutně. Souhlasíte se mnou nebo ne? :-)

Někdo z vás si možná řekne, že je to moc velká porce. Ale věřte, že si ji může dovolit i člověk, který právě redukuje váhu. I přes svou velikost obsahuje ideální příjem živin. Takže nezapomeňte, že se ke štíhlosti musíte projíst! Ne naopak. :-) 

Fitness proteinový cheesecake

Fitness proteinový cheesecake

Tento cheesecake je stvořen nejen pro ty, co si hlídají svůj energetický příjem a snaží se zhubnout. Ale hlavně pro ty z vás, co si prostě chtějí pochutnat. Celý koláč jsem rozdělila na 12 porcí. 1 porce obsahuje pouhých: 767 kJ, Sacharidy: 18 g, Bílkoviny: 14 g, Tuky: 6 g

Recept: Thajské zelené kari s kuřecím masem

Recept: Thajské zelené kari s kuřecím masem

Thajské zelené kari - Od té doby, co jsme byli poprvé v Thajsku, tak jsme si s manželem (i dětmi) zamilovali místní kuchyni. A jelikož se do Thajska asi dlouho zase nepodíváme, tak jsem si musela poradit a připravit si toto jídlo doma. Manžel chtěl kari uvařit už dávno, ale já jsem se tomu dlouho bránila, protože jsem neměla potřebné ingredience.

Zjistila jsem, že není vůbec těžké je sehnat. Většinou jsou jimi zásobené všechny vietnamské obchody s potravinami nebo větší supermarkety jako je Tesco, Makro, Lidl - když je asijský týden apod...

Samotná příprava je už hodně jednoduchá a rychlá. Takže pokud máte chuť, určitě se toho nebojte a připravte si Thajské kari doma. Jak jste na tom vy? Máte rádi asijské pokrmy? Nebo se jim vyhýbáte? 

Beránek z kynutého těsta

Beránek z kynutého těsta

Už jste připraveni na Velikonoce? Já jsem už "trénovala" a zkoušela jsem tohoto beránka z Thermomixu. :-) Recept jsem si trošku upravila. Sice jako beránek moc nevypadá, ale dětem se líbil. :-) Chutná stejně jako mazanec nebo vánočka. :-) Není to žádná výživová pecka, ale k Velikonocům tyto recepty prostě patří. :-)
Čokoládový dort, sladký recept z cizrny

Čokoládový dort, sladký recept z cizrny

Kdo mě sleduje na sociálních sítích, tak ví, že moc ráda peču moučníky z luštěnin. Na svých stránkách jich mám spoustu. Tentokrát jsem upekla tento dort z kuchařky Kalorické tabulky.  Autorkou receptu nejsem já, ale skvělá Hana Málková ze STOBU. Tento recept jsem si trochu upravila podle svých chuťových preferencí a domácích zásob. :-) Dort stojí za vyzkoušení, protože si myslím, že vám bude chutnat. Dáte mi vědět, jaký měl u vás ohlasy? 
Jablečný tříbarevný koláč bez cukru

Jablečný tříbarevný koláč

Dostala jsem od mamky domácí jablka, která potřebovala rychlou spotřebu. Tak jsem upekla tento zdravý koláč, který "zdravě" nechutná. :-) Uspěl u celé rodiny. :-) Tak třeba vám přijde tento koláč k chuti. Má spoustu bílkovin, je bez cukru, takže ideální i při redukci váhy. 

Nahoru