Upravit stránku
Cuketový dort s ořechy a tvarohem

Cuketový dort s ořechy a tvarohem

Vím, že cuketových receptů je mraky, ale třeba vám tento recept zachutná jako nám. Pekla jsem ho podobně jako mrkvový dort. Chuť je podobná, ale tento má ještě mnohem lepší nutriční hodnoty. Dort je krásně vláčný a opravdu nemáte pocit že jíte "zdravý" dort. :-) Dnešní snídaně i svačina byla jasná. :-)

Fit Jahodová marmeláda s chia semínky

Fit Jahodová marmeláda s chia semínky

Už jste letos připravovali marmeládu? Já jsem letos poprvé zkoušela zdravější verzi jahodové marmelády. Experimentovala jsem, ale s výsledkem jsem byla moc spokojená. Tím, že jsem tuto zdravější verzi letos připravovala poprvé, tak jsem se bála, aby se mi celá dávka nezkazila a použila jsem pektogel a 1 lžičku kyseliny citrónové.
Kváskový podmáslový chléb

Kváskový podmáslový chléb

Často se mě ptáte na recept na kváskový chléb. Můj zatím nejoblíbenější je celožitná cihla sypaná slunečnicí. Ale dětem a manželovi nejvíce chutná PODMÁSLOVÝ CHLÉB. Chléb je krásně vláčný ještě několik dnů po upečení. Pochutná si na něm opravdu každý. Jaké výhody má kváskový chléb a proč mu dát přednost před klasickým chlebem vám píšu níže. 

RECEPT: Koprová omáčka zdravá dietní verze

RECEPT: Koprová omáčka zdravá dietní verze

KOPROVÁ OMÁČKA - klasická verze této omáčky, nepatří mezi ideální jídlo pro ty, kdo si hlídají štíhlou linii. 

Chuť kopru buď milujeme nebo úplně nesnášíme. :-) K jaké skupině patříte? Já k té první..., proto jsem se snažila vymyslet variantu, kterou si může dopřát kdokoli. I při redukci váhy. 

Pečená treska s bramborami a salátem

RECEPT: Pečená treska s bramborami a salátem

Tentokrát....Treska s vařeným bramborem a zeleninovým salátem. Protože času není nikdy nazbyt, mám ráda rychlá a jednoduchá jídla. Samozřejmě hlavním kritériem je - CHUŤ. Často se setkávám s názorem, že co je zdravé, není dobré. S tímto já absolutně nesouhlasím. Každé jídlo se dá připravit chutně. Souhlasíte se mnou nebo ne? :-)

Někdo z vás si možná řekne, že je to moc velká porce. Ale věřte, že si ji může dovolit i člověk, který právě redukuje váhu. I přes svou velikost obsahuje ideální příjem živin. Takže nezapomeňte, že se ke štíhlosti musíte projíst! Ne naopak. :-) 

Fitness proteinový cheesecake

Fitness proteinový cheesecake

Tento cheesecake je stvořen nejen pro ty, co si hlídají svůj energetický příjem a snaží se zhubnout. Ale hlavně pro ty z vás, co si prostě chtějí pochutnat. Celý koláč jsem rozdělila na 12 porcí. 1 porce obsahuje pouhých: 767 kJ, Sacharidy: 18 g, Bílkoviny: 14 g, Tuky: 6 g

Recept: Thajské zelené kari s kuřecím masem

Recept: Thajské zelené kari s kuřecím masem

Thajské zelené kari - Od té doby, co jsme byli poprvé v Thajsku, tak jsme si s manželem (i dětmi) zamilovali místní kuchyni. A jelikož se do Thajska asi dlouho zase nepodíváme, tak jsem si musela poradit a připravit si toto jídlo doma. Manžel chtěl kari uvařit už dávno, ale já jsem se tomu dlouho bránila, protože jsem neměla potřebné ingredience.

Zjistila jsem, že není vůbec těžké je sehnat. Většinou jsou jimi zásobené všechny vietnamské obchody s potravinami nebo větší supermarkety jako je Tesco, Makro, Lidl - když je asijský týden apod...

Samotná příprava je už hodně jednoduchá a rychlá. Takže pokud máte chuť, určitě se toho nebojte a připravte si Thajské kari doma. Jak jste na tom vy? Máte rádi asijské pokrmy? Nebo se jim vyhýbáte? 

Nahoru