Upravit stránku
Muffiny se špenátem a rajčaty

Muffiny se špenátem a rajčaty

Máte rádi muffiny? U nás jsou tedy populární. :-) Tentokrát jsem zvolila slanou variantu. :-) Měla jsem doma čerstvý špenát, který jsem potřebovala zužitkovat, tak mě napadla tato varianta. Musím se pochlubit, protože košíčky chutnaly moc dobře. :-) Vyzkoušejte také! Super snídaně, svačina i oběd. :-)
Recept na borůvkový cheesecake s tvarohem

Recept na borůvkový cheesecake s tvarohem

Máte ještě zásoby borůvek v mrazáku? Místo knedlíků vsaďte na borůvkový cheesecake, přidávám další recept na tvarohový dort do sbírky. :-)
Pokud po Vánocích ještě ladíte formu, tento dezert Vám ji rozhodně nezkazí, naopak. :-) Spousta bílkovin, málo tuku, žádný cukr a syté spokojené bříško. :-) 

Maková bábovka s tvarohem

Maková bábovka s tvarohem

Jak jste na tom s formou po Vánocích? Pokud ji potřebujete po svátcích "doladit" a dostat se zase zpátky, vyzkoušejte tuto bábovku bez mouky a cukru. Ani teď se nemusíte vzdávat sladké chuti. :-) Už mě znáte, dezerty typu cheesecake jsou moje nejoblíbenější. Moc mi chutnají a pro svůj vysoký podíl bílkovin a minimální obsah sacharidů si je můžete dopřát po celý den. Už jich mám na webu poměrně dost. Vyzkoušejte i tento recept, pokud máte v oblibě mák, určitě Vám bude moc chutnat. 
RECEPT: Vánoční kuba, staročeský, houbový

RECEPT: Vánoční kuba, houbový, staročeský

Jak obědváte na Štědrý den? U nás se už 3. rokem ujal vánoční kuba. Dříve jsem toto jídlo nikdy nejedla, nelákalo mě ani svým vzhledem. Ale když jsem ho poprvé vyzkoušela, tak mě mile překvapilo. V průběhu roku ho nedělám, ale na Vánoce se na něj vyloženě těším. Vzhledem k velkým zásobám hub, jsem s nimi letos nemusela šetřit. Pokud jste milovníky hub a nevadí Vám ječné kroupy, pusťte se do toho, je to opravdu jednoduché. :-)

Proteinové bonbony

Proteinové bonbony

Už jste začali s pečením cukroví? Já ještě ne. Zatím mám hotové jen tyto proteinové bonbony, které doplní spoustu bílkovin a zdravých tuků. Neobsahují téměř žádné sacharidy a přesto chutnají sladce. :-) Protože se jedná o proteinové bonbony, můžeme si je dopřát i k večernímu hříchu :-).
RECEPT: Řízek s hranolkami jinak, zdravě

RECEPT: Řízek s hranolkami jinak, zdravě

Tohle opravdu není recept na klasický smažený řízek s hranolkami, na ten známe recept všichni. Dneska jsem si pro Vás připravila zdravou varianta řízku i přílohy.

Nebudu tvrdit, že tato verze má stejnou chuť jako ta klasická (pro mě má lepší chuť), ale věřím, že Vás mile překvapí i tato netradiční verze. :-)

Dezert bez cukru: Pudink s ovocem

Dezert bez cukru: Pudink s ovocem

Máte chuť na dezert a ještě k tomu aby byl připravený hned teď a skoro bez práce? :-) Uvařte si klasický pudink. Poradím, jak zvýšit podíl bílkovin a nepoužít cukr. 

V uvařeném pudinku si rozmixujte zralé banány a tvaroh. Poté stačí nalít do připravených sklenic a přidat čerstvé ovoce. 

Nahoru