Upravit stránku
Salát s Halloumi sýrem a křepelčím vajíčkem

Salát s Halloumi sýrem a křepelčím vajíčkem

Znáte sýr Halloumi? Teprve nedávno jsem ho objevila v Lidlu a je opravdu vynikající, škoda, že jsem ho nezkusila už dříve. Salátek z čerstvé zeleniny, vařená křepelčí vajíčka a halloumi sýr připravený na grilovací pánvi. Rychlá a velmi chutná večeře. Vyzkoušíte také? Zařazujete do svého jídelníčku křepelčí vajíčka? Moje děti je mají moc rády a jsem za to moc ráda.
Domácí večerní chlebík

Recept na domácí večerní chlebík

Znáte večerní chléb? Kupujete si ho? Pokud jste přes den snědli už hodně pečiva a nechcete si ho odepírat ani večer, je večerní chléb skvělou volbou. Obsahuje spoustu bílkovin a téměř žádné sacharidy. Od té doby, co jsem ochutnala tento domácí chléb, tak už večerní chléb nekupuji a dělám si ho doma. Je to strašně rychlé, jednoduché a hlavně moc a moc dobré. :-) Nevěříte? Tak to prostě vyzkoušejte a dejte mi vědět, ano? :-)

Salát alá Caesar s kuřecím masem bez ančoviček

Salát alá Caesar

Jaro už je tady v plném proudu, takže už je i větší chuť zařazovat do svého jídelníčku saláty, na které není přes zimu chuť ani nejsou pro naše tělo ideální, protože náš organismus ochlazují. Caesar salát patří k mým nejoblíbenějším salátům. Bohužel jsem neměla doma všechny ingredience, které jsou potřeba na klasickou zálivku na caesar, proto uvádím název alá Caesar. :-) I tak byl salát vynikající a moc nám chutnal.

RECEPT: Velikonoční nádivka s uzeným masem a šmakounem

Velikonoce dříve nepatřily k mým oblíbeným svátkům, tak jsem si je rozhodla zpestřit něčím příjemným a nakonec se z toho vyklubaly příjemné dny s rodinou. :-) S dětmi jsem pekla perníčky, malovaly jsme kraslice voskem a nakonec jsem se rozhodla udělat tradiční velikonoční nádivku, i když jsem si vymyslela ne úplně tradiční recept. Už mě znáte, je odlehčený oproti původním receptůrám. :-) Ale na chuti to rozhodně znát není. :-) Vyzkoušejte třeba zítra, je to rychlovka. :-) Krásné Velikonoce VŠEM!!!
RECEPT: Plněné brambory tvarohem a kozím sýrem

Plněné brambory tvarohem a kozím sýrem

Taky máte rádi brambory? Dají se připravit na 1000 způsobů a nemusí to být nuda! Nerada vyhazuji potraviny a snažím se vše zužitkovat. Jelikož se blížila doba trvanlivosti tvarohu a kozímu sýru, napadla mě tato varianta. Nejsem úplným milovníkem kozích sýrů, chutnají mi jen v kombinaci s červenou řepou. Experiment se mi ale povedl, smíchala jsem kozí sýr s tvarohem, dala zapéct a vznikl z toho fajn oběd. Vyzkoušíte také? :-)
RECEPT: Vánoční kuba, staročeský, houbový

RECEPT: Vánoční kuba, houbový, staročeský

Jak obědváte na Štědrý den? U nás se už 3. rokem ujal vánoční kuba. Dříve jsem toto jídlo nikdy nejedla, nelákalo mě ani svým vzhledem. Ale když jsem ho poprvé vyzkoušela, tak mě mile překvapilo. V průběhu roku ho nedělám, ale na Vánoce se na něj vyloženě těším. Vzhledem k velkým zásobám hub, jsem s nimi letos nemusela šetřit. Pokud jste milovníky hub a nevadí Vám ječné kroupy, pusťte se do toho, je to opravdu jednoduché. :-)

Nahoru