Upravit stránku
Domácí čokoládové křupavé müsli

Domácí čokoládové křupavé müsli

Často dostávám otázky typu: "Mohu jíst müsli když chci hubnout? Ano či ne?"

Kupované müsli často obsahuje obrovské množství přidaného cukru a tuku. Proto se nedá obecně považovat mezi nejvhodnější snídaně. Určitě se dá v obchodě objevit i takové, které si můžeme dovolit i při hubnutí, ale nesmíme zapomínat na čtení etiket. Vždy je důležité sledovat nejen energetickou hodnotu výrobku, ale koukejte i na množství sacharidů a kolik z toho tvoří cukry (vždy by přidaných cukrů mělo být co nejméně). Ideálně do 10 g ve 100 g. Dále sledujte i obsah tuků (maximálně do 15 g ve 100 g). A  také je důležitá vláknina (ideálně nad 10 g ve 100 g). Tomuto popisu odpovídá např. Super müsli od Emco - bez přidaného cukru. 

Ale stejně nejlepší bude, když si doma připravíte müsli sami. Můžete ovlivnit výslednou chuť i energii. Toto müsli je krásně křupavé, i když v něm není žádný přidaný cukr. A proč to tak je? Obsahuje vaječné bílky, které když se upečou s vločkami v troubě, tak celá směs krásně zkřupne. 

Borůvkový koláč s drobenkou - bez mouky

Tvarohový koláč s ovocem a drobenkou - bez mouky

Borůvky jsou pro mě velká vzácnost. Mám je strašně ráda nejen pro svou chuť, ale i pro své blahodárné účinky. Mám ráda klasickou metýnku s tvarohem a borůvkami, ale stejně nejradši mám právě tu tvarohovou náplň a borůvky, těsto moc nemusím. Proto jsem se rozhodla, že upeču buchtu přesně tak, jak mě nejvíc chutná - bez těsta a se spoustou náplně. :-) Tím pádem se jedná o skvělý koláč, po kterém rozhodně nepřiberete. :-) Málo energie, spousta bílkovin a zaručeně skvělá chuť. Tak co na ni říkáte? Kdo vyzkouší? 

Domácí lučina - recept

Domácí lučina

Mám pro vás tip, jak si doma připravit domácí lučinu. Nejen, že je to naprosto jednoduché, ale zároveň ušetříte spoustu peněz i tuku!

Prozradím vám, jak na to.

Recept na Vajíčkové muffiny

Vajíčkové muffiny

Vajíčko jedna z mých nejoblíbenějších surovin a to nejen pro své složení, ale i pro svou chuť a všestranné použití. Hodí se téměř do všech jídel a zajistí přísun bílkovin, tuků a zasytí na opravdu dlouhou dobu. Tuto dobrotu  si můžete dát během celého dne. Jako teplou snídani, svačinu i oběd do práci či na cesty. Ale i jako rychlou večeři pro celou rodinu. Také máte rádi vajíčka na všechny způsoby?

Ovesná placka - sladká a slaná verze

Ovesná placka z Lidlu, sladká a slaná verze snídaně či svačiny

Ochutnali jste tuto ovesnou bio placku z Lidlu? Nejen že je krásně srdíčková❤️, ale je i chuťově výborná. 👏👌

Špaldovo - lučinové tyčinky - tip na svačinu do školy

Domácí müsli bez cukru s ořechy a lyofilizovaným ovocem

V poslední době mi přestalo kupované müsli chutnat, tak jsem se rozhodla, že si namíchám svoje müsli doma. Z e-shopu Ochutnej Ořech, mi přišla parádní zásobička kvalitních nepražených ořechů a lyofilizovaného ovoce, které chutná úplně skvěle. Proto mi bylo líto müsli zapékat v troubě.

Je hotové raz dva a ta chuť je opravdu nesrovnatelná s tím kupovaným. Výhodou je, že si ho namícháte podle své chuti. Sami si ovlivníte i energetickou hodnotu. Kdo nepotřebuje řešit kalorie, přidá více sušeného ovoce, ořechů a kvalitního tuku.

Špenátová tortilla s ricottou a uzeným lososem

Špenátová tortilla s ricottou a uzeným lososem

Krásný Zelený čtvrtek vám přeji! ☘️🍀💚 Tradičně jsem připravovala zelený oběd, naše oblíbené špenátové vafle a tortilly s uzeným lososem. 👌💚
Musím se pochválit, že byly moc dobré. Vyzkoušíte je také? Máte rádi špenát? V kombinaci s uzeným lososem prostě nemá chybu.
Špenátová pizza

Špenátová pizza

Už dlouho jsem měla na tento koláč (pizzu) hroznou chuť. Myslela jsem si, že nám zbude i na večeři, ale s manželem jsme celou dávku snědli k obědu. Až tak nám chutnal. :-) Věřím, že si na něm pochutnáte i vy. :-) Pokud budete péct, pošlete mi prosím fotku a napište, jak vám chutnal. :-)
Roláda z lososa low carb

Lososová roláda low carb

Tato lososová roláda je strašně jednoduchá a moc dobrá. Garantuji vám, že neurazí ani ty, co se zdravému jídlu vyhýbají i z dálky. :-) Neříkejte jim, že jde o zdravý recept, protože oni to nepoznají. :-) Jde o nízkosacharidové jídlo, tedy bez mouky. Ušetřené sacharidy si pak můžete dopřát v jiném jídle. :-)

Fitness dýňová bábovka a muffiny hokaido

Dýňová bábovka a muffiny

Další recept na bábovku. Tentokrát jsem zkoušela Dýňovou bábovku a muffiny. Opět spousta bílkovin, málo cukru, pocit plného bříška na hodně dlouhou dobu. Ideální na snídani nebo svačinu. 

Nahoru