Upravit stránku
Zapečené brambory bez brambor

RECEPT: Zapečené francouzské brambory bez brambor

Zapečené brambory bez brambor. Jak mě toto jídlo napadlo? Měla jsem doma domácí uzené a plánovala jsem ho zapéct s bramborami (říkáme tomu Francouzské brambory), ale jelikož jsem zjistila, že nemám brambory, napadlo mě, že je nahradím čerstvým hlávkovým zelím. A světe div se, ono se to povedlo a bylo to fakt moc dobrý! Z pár surovin (uzené, čerstvé hlávkové zelí, cibule, vajíčka). Určitě to brzy zase zopakuji. :-) Zároveň se jedná o jídlo s minimem sacharidů, takže se ho rozhodně nemusíte obávat ani večer. :-) 
RECEPT: Kuřecí rolka plněna sušenými rajčaty a mozzarellou

RECEPT: Kuřecí rolka plněna sušenými rajčaty, mozzarellou a špenátem

Tip na výborný oběd nebo večeři. Pokud recept vyzkoušíte, určitě ho nebudete připravovat naposledy. KUŘECÍ ROLKA plněná mozzarellou, sušenými rajčaty a obalená schwardwaldskou šunkou. Příloha divoká rýže se zelenými fazolkami nebo špenát.

Salát s Halloumi sýrem a křepelčím vajíčkem

Salát s Halloumi sýrem a křepelčím vajíčkem

Znáte sýr Halloumi? Teprve nedávno jsem ho objevila v Lidlu a je opravdu vynikající, škoda, že jsem ho nezkusila už dříve. Salátek z čerstvé zeleniny, vařená křepelčí vajíčka a halloumi sýr připravený na grilovací pánvi. Rychlá a velmi chutná večeře. Vyzkoušíte také? Zařazujete do svého jídelníčku křepelčí vajíčka? Moje děti je mají moc rády a jsem za to moc ráda.
Domácí večerní chlebík

Recept na domácí večerní chlebík

Znáte večerní chléb? Kupujete si ho? Pokud jste přes den snědli už hodně pečiva a nechcete si ho odepírat ani večer, je večerní chléb skvělou volbou. Obsahuje spoustu bílkovin a téměř žádné sacharidy. Od té doby, co jsem ochutnala tento domácí chléb, tak už večerní chléb nekupuji a dělám si ho doma. Je to strašně rychlé, jednoduché a hlavně moc a moc dobré. :-) Nevěříte? Tak to prostě vyzkoušejte a dejte mi vědět, ano? :-)

Portobello burger

Portobello burger

Portobello burger - znáte? Pokud ne, tak stojí za vyzkoušení! :-) Dle fotky vypadá jako klasický habmurger, ale není. Jedná se o mnohem zdravější variantu, podotýkám, že i tak chutná skvěle. 
Salát alá Caesar s kuřecím masem bez ančoviček

Salát alá Caesar

Jaro už je tady v plném proudu, takže už je i větší chuť zařazovat do svého jídelníčku saláty, na které není přes zimu chuť ani nejsou pro naše tělo ideální, protože náš organismus ochlazují. Caesar salát patří k mým nejoblíbenějším salátům. Bohužel jsem neměla doma všechny ingredience, které jsou potřeba na klasickou zálivku na caesar, proto uvádím název alá Caesar. :-) I tak byl salát vynikající a moc nám chutnal.
Recept na salát z červené řepy s ořechy a kozím sýrem

Recept na salát z červené řepy s ořechy a kozím sýrem

Přináším tip na jednu "rychlovku". Salát z červené řepy s ořechy, sýrem a medem.Tento recept si ZAMILUJETE!

RECEPT: Velikonoční nádivka s uzeným masem a šmakounem

Velikonoce dříve nepatřily k mým oblíbeným svátkům, tak jsem si je rozhodla zpestřit něčím příjemným a nakonec se z toho vyklubaly příjemné dny s rodinou. :-) S dětmi jsem pekla perníčky, malovaly jsme kraslice voskem a nakonec jsem se rozhodla udělat tradiční velikonoční nádivku, i když jsem si vymyslela ne úplně tradiční recept. Už mě znáte, je odlehčený oproti původním receptůrám. :-) Ale na chuti to rozhodně znát není. :-) Vyzkoušejte třeba zítra, je to rychlovka. :-) Krásné Velikonoce VŠEM!!!
RECEPT: Plněné brambory tvarohem a kozím sýrem

Plněné brambory tvarohem a kozím sýrem

Taky máte rádi brambory? Dají se připravit na 1000 způsobů a nemusí to být nuda! Nerada vyhazuji potraviny a snažím se vše zužitkovat. Jelikož se blížila doba trvanlivosti tvarohu a kozímu sýru, napadla mě tato varianta. Nejsem úplným milovníkem kozích sýrů, chutnají mi jen v kombinaci s červenou řepou. Experiment se mi ale povedl, smíchala jsem kozí sýr s tvarohem, dala zapéct a vznikl z toho fajn oběd. Vyzkoušíte také? :-)
Proteinová palačinka se špenátem a parmazánem

Proteinová palačinka se šunkou, parmazánem a špenátem

Proteinová palačinka - znáte ji? Já jsem ji nedávno vyzkoušela a musím říct, že mi chutná. Samozřejmě je lepší udělat si doma poctivou palačinku, ale někdy se stane, že potřebujete "turbooběd" anebo jste to během dne přehnali s množstvím sacharidů, tak můžete sáhnout po této variantě, která je plná bílkovin.
Nahoru