Upravit stránku
jáhlový koláč

Jáhlový koláč se švestkami - Jahelník

Jáhly jsou často opomíjenou tradiční českou surovinou, kterou můžete jíst jako přílohu, přidávat do zeleninových, luštěninových a masových pokrmů (obdoba kuskusu a rýže) nebo polévek. Jáhly skvěle chutnají samozřejmě také na sladko jako jáhlová kaše nebo koláč.
Vaječná omeleta se špenátem, šunkou a parmazánem

Recept: Vaječná omeleta se špenátem, šunkou a parmazánem

Inspirace na rychlou večeři - VAJEČNÁ OMELETA (se špenátem, šunkou a parmazánem). Výborné jídlo, které zasytí! Je to snadné, rychlé a zároveň si skvěle pochutnáte. :-)
Jablkový Mug cake - buchta do hrnečku

Jablkový Mug cake - buchta do hrnečku

Nastartujte den super snídaní. Tentokrát jablkový mug cake (buchta do hrnečku). Za 4 minuty máte upečeno. :-)
Banánové lívance z cottage

Banánové lívance z cottage

Jaké jídlo během dne máte nejraději? Já rozhodně snídaně, vždy se jí nemůžu dočkat! Zpříjemněte si víkendové ráno skvělou snídaní, třeba BANÁNOVÝMI LÍVANCI Z COTTAGE. Tyto lívance u nás jíme často, dětem tyto snídaně moc chutnají. Klasické palačinky jim paradoxně nechutnají, děláme jen tyto.:-)

Z cottage mi přijdou lepší než z tvarohu nebo jen klasické banánové (banán + vejce). Tyto krásně držely při sobě a netrhaly se, ale je potřeba použít kvalitní pánev, jinak je z toho trhanec. Co vy? Kterou variantu máte nejradši?

Špaldovo - lučinové tyčinky - tip na svačinu do školy

Recept na domácí zapékané müsli

Jaká je Vaše oblíbená snídaně? U mě dlouhou dobu vyhrával jogurt s müsli a s čerstvým ovocem. V poslední době mi přestalo kupované müsli chutnat, takže jsem se vrátila zpátky k obyčejným vločkám.

Díky kamarádce Evě Kavalírové, která mě inspirovala, jsem si začala připravovat domácí müsli doma.

Snídáme zdravě - i s dětmi - jogurt, müsli a ovoce

Na které jídlo během dne se těšíte nejvíce? U mě je to jednozačně SNÍDANĚ! Rozhodně nepatřím k těm, kdo ráno nesnídá. Bez snídaně se z domu neodchází, učím to i svoje děti. :-) 

Tvarohové mini palačinky plné bílkovin

Jsem tady s novou inspirací na snídani, která potěší i největší "dietáře". Tyto palačinky jsou plné bílkovin, takže zasytí opravdu na dlouho a chuťové buňky budou taky spokojené. :-) Je to opravdu mňamka, která je hotová raz dva.

Smoothie s quaranou z pořadu Sama doma

Recept na 2 Smoothie s quaranou prezentované v pořadu ČT 1 Sama doma - tip na ranní nakopávk. Alternativa k energetickým drinkům. Pozor quarana je sice čistě přírodní bez zbytečné chemie, ale není vhodná pro děti a těhotné ženy.

Mug cake z ovesných vloček a banánu - buchta z hrnečku

Jsem tady s dalším sladkým receptem na snídani. Buchta z hrnečku - z ovesných vloček a banánu. Vyzkoušejte zase něco jiného na zpestření. :-)

Dezert do hrnečku - čokoládový s čokoládovo arašídovou polevou - upečeno za 1 minutu!

V poslední době jsou dezerty upečené v mikrovlnné troubě stále populárnější. Vyzkoušela jsem jich několik, ale zatím mi nejvíce chutnal čokoládový s čokoládovo arašídovou polevou. Tento dortík je nejenom zdravou alternativou klasických buchet, ale je to i výborná a rychlá mňamka. Všechny ingredience smícháme, dáme do hrnečku a za minutu máme upečenou snídani. :-)
Nahoru