Upravit stránku
Citrónová bábovka s tvarohem

Citrónová bábovka s tvarohem

Než se strhne lavina pečení vánočního cukroví, přidávám další recept na bábovku. Tentokrát jsem zkoušela Citrónovou tvarohovou bábovku. Opět spousta bílkovin, málo cukru, pocit plného bříška na hodně dlouhou dobu. Ideální na snídani nebo svačinu. 

Jablková bábovka s ořechy a tvarohem

Jablková bábovka s ořechy a tvarohem

Mám pro vás recept na podzimní jablkovou bábovku s ořechy a tvarohem. Bábovka je v kombinaci s bílým jogurtem či tvarohem skvělou snídaní s vysokým podílem bílkovin. Zasytí na opravdu dlouhou dobu a zároveň udělá ráno krásnějším. :-) Krásný den i Vám. :-)
jáhlový koláč

Jáhlový koláč se švestkami - Jahelník

Jáhly jsou často opomíjenou tradiční českou surovinou, kterou můžete jíst jako přílohu, přidávat do zeleninových, luštěninových a masových pokrmů (obdoba kuskusu a rýže) nebo polévek. Jáhly skvěle chutnají samozřejmě také na sladko jako jáhlová kaše nebo koláč.
Vaječná omeleta se špenátem, šunkou a parmazánem

Recept: Vaječná omeleta se špenátem, šunkou a parmazánem

Inspirace na rychlou večeři - VAJEČNÁ OMELETA (se špenátem, šunkou a parmazánem). Výborné jídlo, které zasytí! Je to snadné, rychlé a zároveň si skvěle pochutnáte. :-)
Jablkový Mug cake - buchta do hrnečku

Jablkový Mug cake - buchta do hrnečku

Nastartujte den super snídaní. Tentokrát jablkový mug cake (buchta do hrnečku). Za 4 minuty máte upečeno. :-)
Banánové lívance z cottage

Banánové lívance z cottage

Jaké jídlo během dne máte nejraději? Já rozhodně snídaně, vždy se jí nemůžu dočkat! Zpříjemněte si víkendové ráno skvělou snídaní, třeba BANÁNOVÝMI LÍVANCI Z COTTAGE. Tyto lívance u nás jíme často, dětem tyto snídaně moc chutnají. Klasické palačinky jim paradoxně nechutnají, děláme jen tyto.:-)

Z cottage mi přijdou lepší než z tvarohu nebo jen klasické banánové (banán + vejce). Tyto krásně držely při sobě a netrhaly se, ale je potřeba použít kvalitní pánev, jinak je z toho trhanec. Co vy? Kterou variantu máte nejradši?

Špaldovo - lučinové tyčinky - tip na svačinu do školy

Recept na domácí zapékané müsli

Jaká je Vaše oblíbená snídaně? U mě dlouhou dobu vyhrával jogurt s müsli a s čerstvým ovocem. V poslední době mi přestalo kupované müsli chutnat, takže jsem se vrátila zpátky k obyčejným vločkám.

Díky kamarádce Evě Kavalírové, která mě inspirovala, jsem si začala připravovat domácí müsli doma.

Snídáme zdravě - i s dětmi - jogurt, müsli a ovoce

Na které jídlo během dne se těšíte nejvíce? U mě je to jednozačně SNÍDANĚ! Rozhodně nepatřím k těm, kdo ráno nesnídá. Bez snídaně se z domu neodchází, učím to i svoje děti. :-) 

Tvarohové mini palačinky plné bílkovin

Jsem tady s novou inspirací na snídani, která potěší i největší "dietáře". Tyto palačinky jsou plné bílkovin, takže zasytí opravdu na dlouho a chuťové buňky budou taky spokojené. :-) Je to opravdu mňamka, která je hotová raz dva.

Smoothie s quaranou z pořadu Sama doma

Recept na 2 Smoothie s quaranou prezentované v pořadu ČT 1 Sama doma - tip na ranní nakopávk. Alternativa k energetickým drinkům. Pozor quarana je sice čistě přírodní bez zbytečné chemie, ale není vhodná pro děti a těhotné ženy.
Nahoru