Upravit stránku
Recept na: Mrkvový dort

Recept na: Mrkvový dort

S manželem jsme tento víkend slavili naše narozeniny a k oslavě nemohl chybě dort. Místo klasiky jsem zvolila zdravější variantu dortu (neříkám, že je dietní, ale zdravější určitě je). Poprvé jsem zkoušela MRKVOVÝ DORT a musím říct, že jsem ho nepekla naposledy, protože měl velký úspěch. Dokonce si žádala recept i moje babička, která uznává jen tradiční "poctivé" pečení. Takže děkuji za pochvalu. :-) Pokud si chcete zpříjemnit zítřejší sváteční den nebo nějakou oslavu, pusťte se rozhodně do tohoto dortu, stojí za to. :-)
jáhlový koláč

Jáhlový koláč se švestkami - Jahelník

Jáhly jsou často opomíjenou tradiční českou surovinou, kterou můžete jíst jako přílohu, přidávat do zeleninových, luštěninových a masových pokrmů (obdoba kuskusu a rýže) nebo polévek. Jáhly skvěle chutnají samozřejmě také na sladko jako jáhlová kaše nebo koláč.
Recept: Proteinový pudink s jahodami

Recept: Proteinový pudink s jahodami

Je skoro konec října a my doma na terase stále sbíráme sladké jahody. Měla jsem chuť na pudink, tak jsem připravila verzi s vyšším podílem bílkovin - PROTEINOVÝ PUDINK. Je mnohem lepší než ten koupený za 40 Kč/ kelímek (Ehrmann). Za 5 minut hotovo a svačinka plná bílkovin je připravená. :-)
Avokádové brownies s čokoládou a vlašskými ořechy

Avokádové brownies s čokoládou a vlašskými ořechy

Už jsem zkoušela brownies z netradičních surovin (z červené řepy i z fazolí - recepty mám na webu). Z fazolí jsem ho už pekla nespočetněkrát. :-)Dneska jsem si pro Vás připravila opět brownies, tentokrát hříšné AVOKÁDOVÉ brownies s čokoládou, které je tak vláčné. :-) Teď je sezóna vlašských ořechů (urodilo se nám jich hodně, tak budou zásoby na zimu) a avokádo seženete nyní za rozumnou cenu, než v jiné části roku. Co říkáte na tento dezert, pustíte se do něj také?

Makovec se švestkami

Makovec se švestkami

Prázdniny jsou fuč. Co si ten začátek školního roku zpříjemnit nějakou dobrotou? Vyzkoušejte makovec se švestkami, je to super svačina do práce nebo pro školáky. :-) Jaké svačiny chystáte pro děti vy? Nechám se inspirovat. :-

Recept na: Kinder řezy bez mouky

Recept na: Kinder řezy bez mouky

Kinder mléčný řez - zdravá a dietní varianta po které se rychle zapráší

Mandlový koláč bez cukru a bez mouky

Mandlový koláč bez cukru a bez mouky

Mandlový koláč bez cukru a bez mouky? Ano je to tak. :-) Mile mě překvapil svou chutí a nadýchaností. Dejte mi vědět, zda nadchl i vás. :-)

Velikonoční perníčky

Už jste připraveni na Velikonoce? Co si s dětmi upéct velikonoční perníčky? Místo čokoládového zajíce věnujte koledníkům zdravější mlsání. :-)
Jablkový Mug cake - buchta do hrnečku

Jablkový Mug cake - buchta do hrnečku

Nastartujte den super snídaní. Tentokrát jablkový mug cake (buchta do hrnečku). Za 4 minuty máte upečeno. :-)
Banánové lívance z cottage

Banánové lívance z cottage

Jaké jídlo během dne máte nejraději? Já rozhodně snídaně, vždy se jí nemůžu dočkat! Zpříjemněte si víkendové ráno skvělou snídaní, třeba BANÁNOVÝMI LÍVANCI Z COTTAGE. Tyto lívance u nás jíme často, dětem tyto snídaně moc chutnají. Klasické palačinky jim paradoxně nechutnají, děláme jen tyto.:-)

Z cottage mi přijdou lepší než z tvarohu nebo jen klasické banánové (banán + vejce). Tyto krásně držely při sobě a netrhaly se, ale je potřeba použít kvalitní pánev, jinak je z toho trhanec. Co vy? Kterou variantu máte nejradši?

Nahoru